3 Şerit

Macan ailesine yeni üye

Porsche’nin kompakt SUV model serisi Macan, 2 litrelik benzinli ve turbo beslemeli dört silindir motoruyla, performansı verimlilik ile buluşturuyor.

Porsche, Macan model serisine dört silindirli turbo motora sahip yeni üyesini ekledi. SUV segmentinin spor otomobili olarak lanse edilen bu modele özel olarak uyarlanan turbo beslemeli 2 litrelik motor, 5,000 ile 6,800 d/d arasında 252 hp güç üretiyor.

Tüm Porsche modellerinin sahip olduğu ayırt edici bir özellik olarak, Macan da motor gücünü, sportif sürüş dinamiklerine dönüştürme kabiliyetine sahip. Bu da standart Porsche Çekiş Yönetimi (PTM) aktif dört tekerlekten çekiş sistemi sayesinde sağlanıyor.

Tüm diğer Macan’lar gibi standart 7-ileri PDK çift kavramalı şanzımana sahip Macan 2.0, 370 Nm tork değeriyle, 100 km/s hıza 6,7 saniyede ulaşabiliyor ve tercihe bağlı Sport Chrono-Package ile bu süreyi 6,5 saniyeye düşürebiliyor. 229 km/s’lik azami hız değerine sahip model, bu performans verileriyle beraber, verimlilik konusunda da iddialı. Tekerlek ve lastik kombinasyonuna bağlı olarak Macan’ın 100 km’deki yakıt tüketimi 7,4 litre ile 7,2 litre arasında değişkenlik gösteriyor. Bu da böyle spor bir SUV için oldukça iddialı bir rakam.

Görsel olarak ve diğer donanım özellikleri itibarıyla, serinin diğer modellerinden yalnızca ayrıntılarda farklılaşan Macan 2.0’ın dış görünümde yan camlarda siyah şerit, 18 inç tekerleklerin arka tarafında siyah fren kaliperleri ve zımparalanmış paslanmaz çelikten yapılmış iki tek egzoz borusundan oluşan egzoz sistemi dikkat çekiyor.

Yavru kaplan: Porsche Macan 2.0 Turbo -Test-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir