3 Şerit
Renault Duster

Renault Duster için resmi Türkiye duyurusu yapıldı

2023 yılı içerisinde Türkiye’de üretilmesi üzerine planlamalar ille gündeme gelen Dacia Duster için, grubun çatı markası Renault ile alınan karar odağında sürpriz bir adım bizleri bekliyor. Türkiye’de üretilmesine paralel olarak artık Renault ürün gamında satışa sunulacağı açıklanan Duster’ın tüm versiyonları Bursa’daki fabrikadan inecek. “Uluslararası Oyun Planı 2027” kapsamında OYAK ve Renault 400 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaparak, Oyak Renault Fabrikaları’nda Duster’ın yanı sıra üç yeni Renault SUV modelini de 2027 yılına kadar üretime alacak ve fabrikayı küresel bir ihracat üssü haline getirecek. 

Renault Duster için önümüzdeki günlerde resmi tanıtım yapılacak

Yeni bir jenerasyonu beraberinde getirecek Renault Duster’da, tamponu ve gövde altını koruyan ön – arka koruma eklentileri dikkat çekiyor. Araç dış görünümünü zenginleştiren tavan barları gibi donanımlarla bir SUV araçtan beklenen tüm özelliklere sahip. Sert ve güçlü tasarımını daha da vurgulayan Renault yazılı yeni cesur ön ızgarasıyla da rakiplerinden farklılaşan özgün bir otomobil olarak öne çıkıyor. Otomobilin iç tasarımındaki yüksek orta konsol, çağdaş tasarımı ile üst sınıf bir modele yakışır şekilde güvenlik ve saklama alanını birleştiriyor.

Yerden yüksek yapısı ve farklı sürüş koşullarında en iyi performans ve güvenliği sağlayacak yeni beş özel arazi sürüş moduyla her yere gitmeye hazır olan Yeni Renault Duster, tüm bu nitelikleriyle gerçek bir 4×4’ün özelliklerini taşıyor. Yeni Renault Duster ikinci çeyrekte Türkiye’de tanıtılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir