3 Şerit
Ford Transit Custom 2024

Otosan imzalı Ford Transit Custom için “Yılın Ticari Aracı” ödülü

Ford Otosan’ın tamamen yenilenerek geçtiğimiz haftalarda resmi açılışı yapılan Yeniköy Fabrikası’nda üretilen Transit Custom, uluslararası kapsamda dikkat çeken bir ödülle derecelendirildi. Avrupa’nın en prestijli ticari araç fuarlarından Lyon’da gerçekleşen Solutrans kapsamında duyurulan gelişmede, Ford Transit Custom için “2024 Uluslararası Yılın Ticari Aracı” (IVOTY) ödülü karşımıza çıkıyor.

“Transit Custom ile liderliği pekiştirmek istiyoruz”

Ford Otosan Lideri Güven Özyurt yeni Ford Transit Custom’un yılın ticari aracı seçilmesinin Türkiye’nin üretim ve mühendislikteki kalitesini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek; “Ford’u Türkiye’de ve Avrupa’da liderliğe taşıyan ticari araçları Ford Otosan’da üretiyoruz. İşte bu araçlardan biri olan ve dünyadaki tek üretim merkezi olduğumuz Transit Custom’ın bir kez daha “Uluslararası Yılın Ticari Aracı” ödülüne layık görülmesi, Ford Otosan mühendisliğini en yüksek standarda taşıyor. Yeni Nesil Transit Custom ile uluslararası başarılarımızı daha da artırarak ihracat liderliğimizi pekiştireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Ford Otosan’ın 2012 yılından bu yana üretim üssü olduğu, Avrupa’nın en çok satan van’ı Transit Custom, 2013 ve 2020 yıllarında da “Yılın Uluslararası Ticari Aracı” seçilmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir