3 Şerit

CEE Avrupa Şampiyonası’nda Minik Adam Alp Aksoy’dan Dev Başarı

7-11 yaşındaki pilotların yarıştığı CEE Avrupa Şampiyonası’nda birinci Alp Aksoy oldu. 7 yaşındaki Aksoy bu başarısıyla, Cumhuriyet tarihinde CEE Avrupa Şampiyonası’nda yarış kazanan en genç Türk pilot oldu.

Avrupa’nın en iyi pistlerinden biri olan Avusturya Speedworld pistinde gerçekleştirilen CEE Avrupa Şampiyonası’nın birincisi Alp Aksoy oldu. 7 yaşındaki Alp Aksoy, CEE Avrupa Şampiyonası’nda Cumhuriyet tarihinde yarış kazanan en genç Türk pilot olma unvanını elde etti.  6-9 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen ve 7-11 yaş aralığındaki pilotların yer aldığı şampiyonada 10 ülkeden 30‘u aşkın pilot yarıştı. 

Alp Aksoy, Micromax kategorisinde sıralama turlarında 5. oldu. İlk yarışta harika bir start ile 4.’lüğe, 2. virajda 3.’lüğe, start sonrası 7. virajda 2.’liğe kadar yükselen Aksoy, 3. turda start düzlüğünün sonunda yaptığı atak ile birinciliği ele geçirdi ve ilk yarışı kazandı. 2. yarışa; 1. sıradan başlayan Aksoy, rakiplerin tüm ataklarına rağmen pozisyon kaybetmeden rahat bir şekilde yine 1.’liği elde etti. Şampiyonanın üçüncü bacağı olan süper finaline 1. sıradan başlayan Aksoy, en yakın rakibinin 4.196 sn. önünde bir düzlük farkla, damalı bayrağın altından geçen ilk isim olarak şampiyonanın 1.’si oldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir