3 Şerit

Stelvio Kasım’da geliyor

Alfa Romeo’nun ilk SUV modeli Stelvio, Kasım ayından itibaren ülkemizde satışa sunulacak. Alfa Romeo Stelvio, markaya özgü tasarımı, sportif ve dinamik görünümü ile premium SUV pazarında ilgi çekmeyi hedefliyor.  Alfa Romeo showroomlarında 280 HP ve 510 HP’lik benzinli motorlarla yerini alacak olan Stelvio’da 8 ileri otomatik şanzıman ve Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunulacak.

Alfa Romeo’nun ilk SUV modeli olan Stelvio, ülkemiz yollarında Kasım ayından itibaren boy göstermeye hazırlanıyor. Yüksek performansı ve dinamik tasarımıyla rakiplerinden ayrışmayı hedefleyen Alfa Romeo Stelvio, 2 benzinli motor seçeneğiyle pazardaki yerini alacak.

Alfa Romeo Stelvio iç mekânıyla orta boy premium SUV dünyasına İtalyan misafirperverliğini getiriyor; dış tasarımda olduğu gibi iç tasarımda da şık ve sportif bir mimari kullanıyor. İç mekânda; deri, ahşap ve kumaş olmak üzere farklı malzemeler kullanılıyor. Yüksek oturma pozisyonu yola hâkim bir sürüş sunarken, yeni Alfa DNA’sının da katkısıyla Stelvio bir SUV’den ziyade otomobil hissi verme hedefinde. 

Dikkat çekici performans

Alfa Romeo Stelvio, dinamik tasarımını ve yol tutuş özelliklerini öncelikle turbo benzinli 2.0 litrelik 280 HP’lik motorla kombinleyecek. Tamamen yeni 2.0 litrelik turbo benzinli motor ve 200 bar ile çalışan yüksek basınçlı direkt enjeksiyon sistemi gibi teknolojilerin de katkısıyla, bütün devir bandı boyunca canlı bir karakter ve gaz emirlerine çabuk cevap veren bir yapı sergiliyor. 2.250 d/d’da 400 Nm tork üreten motor, markaya göre sınıfının en iyi yakıt verimliliğini sunarken aynı zamanda 5.7 saniye ile sınıfının en iyi 0-100 km/s hızlanma değerine imza atıyor ve 230 km/s maksimum hıza imkân tanıyor. Stelvio SUV’un sportif karakterine uygun performansı sağlayan motor, gücünü 8 kademeli otomatik şanzıman ve Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi üzerinden tekerleklere aktarıyor.

Aracın dinamik dengesi seçilen sarsıntısız vites geçişleriyle dikkat çeken otomatik şanzıman Alfa DNA moduna bağlı olarak vites değiştirme hızını, konforunu optimize ederken yakıt tüketimiyle CO2 emisyon salınımı da düşürmeye yardımcı oluyor. Şanzıman ayrıca direksiyon kolonuna entegre vites değiştirme kulakçıklarıyla manuel vites değiştirme imkanı da sunuyor. 8 kademeli otomatik şanzıman ise standart olarak dört tekerlekten çekiş sistemi Q4 ile kombine ediliyor.

510 HP’lik 2.9 litre motorlu Alfa Romeo Stelvio QV versiyonu ise yine ülkemizde satışa sunulacak bir model olarak dikkat çekerken, isteğe bağlı olarak sipariş edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir