3 Şerit

SEAT, Frankfurt Fuarı’nda iki yeni modelini tanıtacak

Markanın fuarda sergileyeceği modellerin başında SEAT Arona geliyor. Fuarda ayrıca SEAT’ın şimdiye dek geliştirdiği en güçlü modeli olan Leon CUPRA R tanıtımı da gerçekleştirilecek. Marka ayrıca teknolojik yeniliklerini de gün yüzüne çıkartıyor.

Yeni SEAT Arona’nın Dünya Promiyeri

SEAT, yeni Arona ile kompakt crossover segmentine giriş yapıyor. Sürüş deneyimlerini daha da heyecanlı kılmak isteyen sürücüler için tasarlanan Arona, SEAT’ın SUV ürün gamında Ateca’nın altında konumlandırılıyor ve Ibiza’nın ardından markanın MQB A0 platformu kullanarak üreteceği ikinci otomobili olarak yer alıyor.

Martorell’deki SEAT fabrikasında üretilecek olan Arona, tasarımı, yüksekliği, genişliği, kompakt crossover ebatları, geniş kişiselleştirme seçenekleri ve güvenlik ile bağlantı alanlarındaki gelişmiş teknolojileri ile kendisine yer edinmeye çalışacak.

Arona; Ateca, yenilenen Leon ve yeni Ibiza ile başlayan ve gelecek yıl piyasaya sürülecek büyük SUV ile tamamlanacak olan ürün atılımının bir sonraki adımını teşkil ediyor.

Şimdiye kadar üretilen en güçlü SEAT

SEAT fuarda, bugüne kadar geliştirdiği en güçlü modelini; Yeni SEAT Leon CUPRA R’ı da tanıtıyor. Yalnızca 799 adet üretileceği için aynı zamanda markanın şimdiye kadarki en ayrıcalıklı modeli olan önden çekişli yeni SEAT Leon CUPRA R, manuel (310 PS) ve DSG (300 PS) şanzıman seçenekleriyle sunulacak. Ön ve arka kanatlarda, yan eteklerde ve arka difüzörde yer alan karbon fiber detaylar, bakır rengi yan aynalar ve jantlar gibi ayrıntılar dikkat çekerken, çamurluklar ve ön kısım da daha güçlü bir tasarıma kavuşmuş durumda.

2017 sonunda yola çıkacak olan SEAT Leon CUPRA R modelinin 799 sahibini, otomobilin dışı gibi karbon fiber ve bakır işlemeli bir iç mekan ve Alcantara kaplamalı direksiyon ve vites kolu gibi ayrıntılar bekliyor.

Yeni Leon CUPRA R, ayrıca bir dizi ilave özellikle birlikte geliyor. Ön aksta kamber açılarında değişikliğe gidilirken, DCC (Dynamic Chassis Control – Dinamik Şasi Kontrolü) özellikli süspansiyon ve Brembo marka frenler de araca dahil ediliyor. Otomobildeki bir diğer yenilik ise egzoz sistemi. 

Kişisel sesli asistan Amazon Alexa

SEAT, Avrupa’daki tüm otomobil üreticileri arasında otomobillerine Amazon Alexa’yı interaktif ses hizmeti olarak entegre eden ilk marka olacak. İlk kez bu yılın sonunda Leon ve Ateca’da sürücülerle buluşacak olan Alexa, gelecek yıl da Ibiza ve Arona’larda yerini alacak.

SEAT ile Amazon Alexa arasındaki entegrasyon, sürücülere akıllı çözümler sunmayı ve direksiyon başında geçirilen süreyi optimum hale getirmeyi amaçlıyor. SEAT’ın otomobil içine entegre edeceği Alexa, sürücülere navigasyon, en yakın otomobil bayilerinin yeri veya akşam yemeği için gidilebilecek mekanlar gibi konularda yardımcı olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir