3 Şerit

Yamaha XSR900; “İyilerin en iyisi” seçildi

Yamaha XSR900, 2017 Red Dot Ürün Tasarımı yarışmasında “İyilerin En İyisi” seçildi.

Tasarım dünyasının geleceğini şekillendiren, dünya çapında verilen en kapsamlı ve en prestijli tasarım yarışması olarak gösterilen Red Dot tarafından bu yıl “İyilerin En İyisi” seçilen XSR900, motosikletle sürüş kültürünün bir hobi olarak yerleşmiş olduğu gelişmiş pazarlardaki, “geleneksel” tarzda bir motosikleti tercih eden sürücüler için tasarlandı. Sade ve retro dış görünüşe eşlik eden son teknoloji ürünü bu motosiklet performans, sürüş keyfinin yanı sıra sahip olma gururunu da sunuyor. Aynı zamanda bu ödül, XSR900 modelinin “En iyi 100 Tasarım”, “Auto Color 2016 Özel Ödülü”, “JIDA Tasarım Müzesi Seleksiyonu 18” ve “iF Tasarım Ödülü”nün ardından gelen beşinci tasarım ödülü oldu.

Alınan bu ödülün kendileri için oldukça önemli olduğunu söyleyen Tasarım Merkezi Genel Müdürü Akihiro Nagaya, “XSR900’ün geliştirilmesinde liderlik edenler sadece tasarımcılar değil, aynı zamanda mühendislik ve üretim çalışanlarıydı ve hepsi işçilik konusunda gerçek bir mühendislik, üretim, ve pazarlama yaklaşımı sergiledi. Bu yıl Yamaha Motor, “Tasarım Merkezi” için yeni bir üs olacak “Yenilik Merkezi”ni açtı. İleri seviyede geliştirme ve ürün geliştirme çalışmalarımızı daha da ileriye götürerek, küresel Yamaha ailesini bir araya getirip Yamaha’nın eşsiz tarzını ifade eden tasarımlar yaratmayı planlıyoruz” dedi.

Yamaha XSR900: Hükmetmek için yaratılmış.

XSR900 zamansız tasarımı ile, Yamaha’nın sportif DNA’sını ve öyküsünü yansıtırken geçmişteki sembolik motosikletlere atıfta bulunuyor. XSR900 orijinal görünümü ile, plastik parçaların minimal kullanımı ile, bunun yerine duyuları ödüllendiren yüksek kaliteli bileşenler sunuyor. Alüminyum kapaklı 14 litre yakıt deposu, ön ve arka alüminyum çamurluklar, alüminyum yan kapaklar ve sportif alüminyum farlar ile bütünlüğe kavuşuyor ve iki kademeli dikişli selenin önünde sahne alıyor. Kontrast cilalı egzoz ucu kapağı ile mat siyah egzoz sistemi, tüm sürüş maceralarına derin bir egzoz sesi sağlıyor.

XSR900, 3-silindirli, 850cc, çapraz düzenli motoru ile kendini gösterebilecek güce sahip… TCS, üç performans modu ile, yol koşullarına bağlı olarak tam ayarlanabiliyor. Özellikle şehir içi sürüşlerinde aracın çalıştırılması ve durdurmasında oluşturduğu hafif debriyaj hissi ile güven yaratıyor. Ön ve arka süspansiyon ayarları sürüşü kontrol altında tutuyor. Dikkatlice düşünülmüş ve tasarlanmış motor ve şasi paketi, gelişmiş elektronik ile birlikte XSR900, temel sürüş becerileri edinmiş ve giriş seviyesi motosikletinden ileri adım atmaya hazır olan sürücülere sunulabilecek her şeye sahip… Ayrıca Sports Heritage segmentinin bu yeni üyesi, motosiklet sürmenin gerçek değerini bilenler ve makinenin tasarım ve tarzına önem verenler için mükemmel bir seçim oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir