3 Şerit

Yenilenen Renault Captur Türkiye’de!

Avrupa’nın en çok satan şehirli crossover modeli Renault Captur, kullanıcı dostu özelliklerinden ödün vermeksizin yeni teknolojilerle yeniden yaratıldı. Koleos ve Kadjar’a yeni Captur’un katılması ile birlikte Renault, artık eksiksiz bir SUV serisi sunuyor.

Captur modelinin en temel özelliklerinden biri olan iki tonlu kişiselleştirme özelliği yenilenen versiyonda da yer alıyor. 30’u aşkın kombinasyon sayesinde kullanıcı, kişisel zevkini otomobilinin tasarımına da yansıtabiliyor. Ayrıca aydınlık bir iç mekan sağlayan sabit cam tavan da opsiyon olarak seçilebiliyor.

Captur, Renault’nun yeni marka kimliğinin imzası olan far tasarımına sahip. Full-LED ‘Pure Vision’ teknolojisi, tasarıma katkısının yanısıra güvenliği de arttırıyor.

Captur, R&Go®, Media Nav Evolution ve R-LINK Evolution olmak üzere üç multimedya sistemi ile üst düzey bir araç içi teknolojik deneyim sunuyor. Sistemler Bluetooth, navigasyon, sürüş destek sistemlerinin yönetimi gibi sürüşü kolaylaştıran ve güvenli hale getiren teknolojilere sahip.

Captur’deki arka park sensörü ve geri görüş kamerası gibi yeni kapsamlı sürüş yardımcıları (ADAS) yolculukları daha güvenli ve konforlu hale getiriyor.

Captur Türkiye’de; Touch, Icon ve Outdoor olmak üzere 3 ekipman seviyesi ve 2 dizel (dCi 90 EDC ve manuel), 2 benzinli motor seçeneği (TCe 120 / otomatik ve manuel) olmak üzere zengin bir ürün gamı ile pazara sunuluyor.

Captur Türkiye’de 29 Mayıs 2017’den itibaren 81.450TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş:B segmenti Türkiye’de binek otomobil pazarından yüzde 30 pay alıyor. B SUV, segmentten yüzde 9 pay alıyor. B SUV tek başına ise binek otomobil pazarında yüzde 3 paya sahip. Captur segmentinin başarlı modelleri arasında yer alıyor. 2016 yılını 3 bin 783 satış adedi ile kendi segmentinde 2. sırada tamamladı. Yenilenen tasarımı ve özellikleri ile Captur Türkiye pazarında başarısını sürdürecektir. Kadjar, Koleos ve Captur ile 2017 yılında Renault, SUV serisini tamamlamış oluyor.” dedi

Daha iddialı bir görünüm

Yenilenen Captur, modelin başarısında rol oynayan çarpıcı iki tonlu cazip renk seçenekleri ile kişiselleştirilebiliyor. Ayrıca tavan için yeni bir Platin Gri seçeneği sunuyor. 30’u aşkın renk kombinasyonu, müşterilerin yeni Captur araçlarının görünümünü kişisel zevklerine göre uyarlamasına olanak tanıyor.

Renault’nun, Full-LED ‘Pure Vision’ ön farları makyajlı Captur’de de göze çarpıyor. Bu teknoloji, tasarımın yanısıra güvenliği de arttırıyor.

Captur’un tamponunun alt kısmında yeni marka kimliğini oluşturan C şekilli LED gündüz farları yer alıyor. Benzer şekilde arka far tasarımı da hem gece hem gündüz görünen bu imzayı barındırıyor.

Yenilenen Captur. Kadjar’n stiline bir adım daha yaklaştı. Radyatör ızgarası değiştirilerek dikkat çekici bir krom şeridin eklenmesiyle Renault markasının diğer crossover modelleriyle daha uyumlu hale getirildi. Hem ön hem arka tamponda Captur’un maceracı ruhunu yansıtan yeni alt koruma plakalarına yer verildi.

Icon ve Outdoor versiyonlarında sabit cam tavan opsiyon olarak sunuluyor. Sadece aracın iki renkli versiyonlarında sunulan bu yeni özellik daha aydınlık bir iç mekan sağlıyor.

Yenilenen Captur’de daha zarif olan kabinde yüksek kaliteli plastik, parlak krom ve zarif renklere yer verildi. Direksiyon simidi daha da kaliteli malzemelerden üretilirken daha yüksek versiyonlarında deri kaplama göze çarpıyor. Vites kolu daha modern bir görünüme kavuşurken, butonlar ve kumandalar yüzeye entegre hale getirildi. LED tavan lambasında ise ayrı ayrı okuma ışıkları bulunuyor.

Yaşamı daha da keyifli kılmak için tasarlanan teknolojiler

Üç multimedya sistemi: R&Go®, Media Nav Evolution ve R-LINK Evolution

Yenilenen Captur’de, Touch donanım seviyesinden itibaren, kullanıcının akıllı telefonunu araçla eşleştirdiğinde kullanılabilen basit ve akıllı sistem R&Go® devreye giriyor. Bu pratik sistem, kullanıcının telefon, multimedya ve araç verileri dahil olmak üzere bilgilere araç ekranından ulaşmasına olanak tanıyor.

Icon versiyonunda standart donanım olarak yer alan kapsamlı multimedya sistemi Media Nav Evolution, barındırdığı özelliklerin zenginliğiyle göz dolduruyor: navigasyon, Bluetooth telefon sistemi ve geri görüş kamerası ekranına ek olarak sürüş performansını ve yakıt tüketimini optimize edecek Driving Eco2 işlevi.

Renault R-LINK Evolution ise yenilenen Captur’e en gelişmiş multimedya sistemini kazandırıyor. Her zamankinden daha özelleştirilebilir olan sistem, yedi inçlik kapasitif ekranla sunuluyor. R-LINK Evolution, özellikle gerçek zamanlı navigasyon, 3G bağlantı, Bluetooth, medya görüntüleme (fotoğraf, video) ve aracın sürüş destek sistemlerinin yönetimini barındırıyor. Outdoor versiyonunda standart olan R-Link Evolution, Icon versiyonunda opsiyonel olarak sunuluyor.

Yeni kapsamlı sürüş yardımcıları (ADAS) yolculukları kolaylaştırıyor

Arka park sensörünün yanısıra yenilenen Captur’de geri görüş kamerası Icon ve Outdoor versiyonlarında standart olarak sunuluyor. Bu sayede manevralar kolaylaşıyor ve daha güvenli hale geliyor. Cruise Control, hız sınırlayıcı, Aktif acil fren destek sistemi (AEBS), ESP, hillholder, LED sis farları, Full LED ön farlar, C şeklinde LED gündüz farları, yağmur sensörü ve otomatik farlar yenilenen Captur’de öne çıkan diğer sürüşe yardımcı güvenlk sistemleri arasında yer alıyor.

Zengin motor seçenekleri

Zengin motor yelpazesi sayesinde yenilenen Captur, müşterilerine ihtiyaçlarına en uygun motor kombinasyonunu seçme olanağı sunuyor.

Dizel: dCi 90 otomatik – EDC & manuel olmak üzere 2 farklı dizel seçeneği bulunuyor.

Hem Stop & Start teknolojisi hem de fren ve yavaşlamada enerjiyi geri kazanan bir sistemle donatılan bu motor, 4000 d/d’de 90 BG ve 1750 d/d’de 220 Nm tork sunuyor. Yeni bir turbo tasarımı motorun düşük devirlerde son derece tepkili olmasını sağlıyor.

Benzinli: TCe 120 (otomatik & manuel) olmak üzere iki benzinli seçenek sunuluyor.

EDC otomatik vites kutusuna bir alternatif sunan düz vites seçeneği, maliyete önem veren ve tam sürüş kontrolünü elinde tutmak isteyen müşterileri hedefliyor. Doğrudan enjeksiyon, turboşarj ve Stop & Start teknolojisiyle donatılan bu motor seçeneği, 2000 d/d’de 190 Nm tork sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir