3 Şerit

Yamaha X-MAX 300 Türkiye yollarına çıkıyor

Yamaha, orijinal TMAX modeliyle Maxi Scooter hareketini başlattığı günden beri Sport Scooter segmentinin en çok satan markaları arasında yer alıyor… TMAX’in dinamik DNA’sının tasarımında büyük rol oynadığı ve Euro 4 uyumlu 300cc motor hacmine sahip yeni X-MAX 300, Mayıs ayından itibaren Yamaha Motor bayilerinde satışta.

Yeni X-MAX 300 daha yüksek performans sunmanın yanı sıra yakıt ekonomisini iyileştirmeye ve emisyonları azaltmaya olanak sağlayan yeni nesil Yamaha Blue Core teknolojisine sahip olarak donatıldı. Gelişmiş yeni şasi tasarımı, motosiklet seviyesinde yol tutuş performansı sunuyor ve ikili LED farlara ve ortada uzun fara sahip olan dikkat çekici tasarımıyla bugüne kadar üretilen en dinamik görünümlü Sport Scooter’lardan biri haline geliyor. Heyecanın yanında pratikliği de yanıt veren X-MAX 300 sabah 9 akşam 6 rutinine hazır.

2017_YAM_XMAX300_EU_WM6_STU_001_03“Akıllı Anahtar” ile anahtarsız kontak…

Üst düzey özelliklere sahip olan yeni X-MAX 300’ün üretiminde kullanılan en son teknolojilerden

biri de Akıllı Anahtar kontak sistemidir. Anahtarları hangi cebinize koyduğunuzu bulmak için harcanılan zamanı geri kazandıran bu yeni sistem aynı zamanda Yamaha’nın en yeni Sport

Scooter’ının tasarım ve teknoloji bakımından nasıl liderlik ettiğinin de göstergesi.

Geniş eşya saklama alanı…

X-MAX 300 sürücüleri, bu üstün Sport Scooter’ın günlük işlevler açısından da en iyisini sunmak

üzere tasarlandığından emin olabilir. Selenin altında bulunan sınıfının en geniş eşya saklama alanına 2 tam kapalı kask ve daha birçok eşya konulabilir. Ekstra geniş boyutları sayesinde bir dizüstü bilgisayarın da saklanabileceği bu alan, hafta içi işe ve hafta sonu gezintiye giderken çok işe yarayacak.

Güçlü ve verimli 300cc yeni nesil Blue Core teknolojisi

X-MAX’in yeni 300cc motor hacmi, temel amacı daha az yakıt tüketerek daha yüksek güç üretmek olan Yamaha’nın yeni nesil Blue Core teknolojisi kullanılarak tasarlandı. Yamaha mühendisleri yeni 4-zamanlı motorun çalışmasını her yönden analiz ederek güç kayıplarını azaltmanın yanı sıra yakıt verimliliğini artırmayı ve daha yüksek performans seviyelerine ulaşmayı başardı. Euro 4 uyumlu olan yeni 300cc motor hacmi; önceki 250cc tasarımına göre daha iyi hızlanma ve daha yüksek azami hız sunarken yakıt tüketimini azaltır ve daha akıcı ve iyileştirilmiş bir sürüş keyfi sağlıyor.

Dinamik MAX tasarımı

X-MAX 300’ün tamamen yeni dış görünümünde, TMAX ile yakın akrabalığını vurgulayan eğimli ikili LED ön farlar ve yeni bir orta far kullanıldı. Ara kanalın hangi tarafında sürülürse sürülsün karakteristik “MAX ailesi” bumerangı, ön ve arka tekerlekler arasında güçlü bir görsel bağlantı oluşturuyor. Arka gövde ile kuyruk bölümünün keskin ve yukarıya kıvrılmış hatları, saf TMAX DNA’sının güçlü etkisini vurguluyor. Gösterge alanı, X-MAX 300’ün tasarım, kalite ve fonksiyonellik açısından adeta kendi başına bir sınıf yarattığının kanıtı. Tamamen yeni şasi, spor motosiklet benzeri yol tutuşunun yanı sıra gelişmiş yüzey tepkisi ve yüksek hızda iyi denge sunmak için teleskopik çatal ve ikili arka amortisörlerle donatıldı. Bir Çekiş Kontrol Sisteminin (TCS) standart donanım olarak sunulması, bu yeni Sport Scooter’ın sahip olduğu gelişmiş özellikleri vurgulamaktadır. Çekiş kaybı algılandığında arka tekerleğe giden tahriki geçici olarak azaltan bir dizi sensör kullanan bu elektronik sistem, ıslak veya kaygan yüzeylerde sürücüye güven verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir