3 Şerit

Yılın otomobili; Alfa Romeo Giulia QV!

Alfa Romeo’nun sportif sedanı Giulia Quadrifoglio, BBC Top Gear dergisi ve okurları tarafından 2 kategoride birden ödüle layık görüldü. Prestijli dergi tarafından “Yılın Otomobili” ödülüyle taçlandırılan Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, okurlar tarafından belirlenen “Yılın En İyi Otomobili” seçimlerini ilk sırada tamamlamayı başardı. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, son olarak aldığı bu başarılarla kazandığı uluslararası nitelikteki ödül sayısını 25’e çıkardı.

Global lansmanından bugüne birçok uluslararası nitelikte ödülün sahibi olmayı başaran Alfa Romeo Giulia’nın en güçlü versiyonu olan Quadrifoglio İngiltere’den de ödüller aldı. İngilizlerin prestijli otomobil yayınlarından BBC Top Gear Dergisi, Alfa Romeo Giulia QV’yi “Yılın Otomobili” seçerken, Top Gear okurlarının oylarıyla belirlenen “Yılın En İyi Otomobili” ödülü de yine Alfa Romeo Giulia’nın oldu. Top Gear Dergisi, Alfa Romeo’nun yeni modeliyle ilgili; “Giulia modern ve ileri teknoloji ürünü olmakla birlikte sunduğu yalınlık oldukça etkileyici, güçlü motor, yol tutuş ve güzellik hepsi bir arada yer alıyor. Giulia bunları fazlasıyla sunuyor” açıklamasında bulundu.

Alfa Romeo Giulia QVMühendislerin Ferrari altyapısıyla düzenlediği altı silindirli turbo benzinli motora sahip Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, 510 HP’lik eşsiz bir güce sahip ve 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.9 sn’de tamamlıyor. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’nun heyecan verici güç ve tork üreten motoru, elektronik olarak kontrol edilen silindir kapatma sistemine sahip ve aynı zamanda şaşırtıcı bir yakıt tasarrufu sunuyor. Kusursuz bir güç-ağırlık oranı sağlamak için Ultra hafif materyaller kullanılarak üretilen Alfa Romeo Giulia’da, tahrik mili, kaporta ve tavan için karbon fiber; kapılar ve çamurluklar gibi farklı birçok gövde elemanlarına ek olarak motor, fren ve süspansiyon (ön kapaklar, ön ve arka çerçeveler dâhil) için alüminyum kullanılıyor.

Sürücünün seçimine bağlı olarak aracın dinamik davranışını değiştiren yenilenmiş Alfa DNA’sına sahip olan Giulia, Dinamik, Doğal, İleri Düzeyde Verimliliğin yanında; Quadrifoglio versiyondaki yarış moduyla da dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir