3 Şerit

Veloce ismi Giulia ile geri dönüyor

İlk olarak 1956’da Giulietta modeli ile başlayarak Alfa Romeo’nun sportif versiyonlarını temsil eden efsanevi “Veloce” ismi, yeni Giulia modeliyle yeniden hayat buluyor. 

Yeni Alfa Romeo Giulia’nın Veloce versiyonu, ilk olarak Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenmesinin ardından 2017 yılının Şubat ayında ülkemizde de satışa sunulacak. Yeni Alfa Romeo Giulia Veloce’nin dış tasarımında özel tamponlar ve parlak siyah kapı giydirme gibi tasarım özellikleri ile çift egzoz borulu ve isteğe bağlı 19″ alaşımlı jantla birleşen özel arka difüzör gibi çeşitli sportif özellikler ön plana çıkıyor. Bu sportif his, yeni siyah deri spor koltuklar, sportif bir direksiyon, gösterge paneli üzerindeki alüminyum gömme parçalar, kapı panelleri ve Xenon farlar ile devam ediyor. Bu özel iç ve dış tasarım, çift bölgeli hava kontrolü, Alfa DNA sistemi ve 8.4 inçlik bilgi-eğlence sistemi ile Bağımsız Acil Durum Frenine (AEB) sahip İleride Kaza Uyarıcısı (FCW) ve yaya tanıma gibi yeni ve etkin güvenlik sistemleri, Şeritten Çıkma Uyarıcısı (LDW) ve hız sınırlamalı hız kontrolü gibi zengin bir standart donanımı da barındırıyor.

kokpit

İki yeni güç ünitesi

Alfa Romeo Giulia Veloce modeli, 5250 d/d’da 280 HP güç ve 2250 d/d’da maksimum 400 Nm tork üreten tamamen alüminyumdan yapılmış 4 silindirli 2 litrelik benzinli yeni bir motorun müjdesini de veriyor. MultiAir elektro-hidrolik valf aktivasyon sistemine ek olarak bu yeni motor, tüm hız koşullarında yüksek verimli tüketim düzeylerine olanak sağlarken komutları da hızlandırmak için tasarlanmış özel bir Turbo sistemi ve 200 bar yüksek basınç sistemine sahip doğrudan enjeksiyonlu bir yapıya sahip. Alfa Romeo Giulia Veloce’nin kaputu altında ayrıca 3500 d/d’da maksimum 210 HP güç ve 1750 d/d’da maksimum 470 Nm tork üreten yeni 2.2 litrelik dizel motor da görev yapıyor. Alfa Romeo Giulia’nın 2.2-litre turbo dizel motoru, Alfa Romeo’nun tarihinde tamamen alüminyumdan yapılmış ilk dizel motor olma özelliği taşıması bakımından da önem taşıyor. Dört sıra silindirli bu motor, 2000 barlık çalışma basıncının yanında MultiJet II teknolojili en son nesil enjeksiyon sistemi ve Enjeksiyon Oranlarının Belirlenmesi (IRS) özellikleri ile de göze çarpıyor.  Her iki Giulia Veloce modeli de ZF imzalı 8 vitesli otomatik şanzımanla donatılmış olarak yollara çıkacak.

alfa-romeo-giulia-veloce-2

Veloce, Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi sayesinde daha güvenli bir sürüş sağlama amacında. Q4 sistemiyle normal yol şartlarında tamamen arka tekerlere aktarılan güç, çeşitli sensörlerin yardımıyla çekiş kaybı yaşanabileceğini sezdiğinde ön tekerleklere yüzde 60’a kadar güç aktarımı sağlayabiliyor.

Giulia Veloce, 2017 Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir