3 Şerit

Yenilenen Amarok Ekim’de satışa sunulacak

Yeni V6 motoru ve yenilenen iç tasarımıyla Yeni Amarok Hannover’de düzenlenen IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilendi.

Düşük devirlerde yüksek çekiş performansı, off-road özellikleri ve düşük yakıt tüketimi sunan 3.0 litrelik V6 motor da fuarda ilk kez tanıtıldı.

Yeni Amarok’un en dikkat çeken özelliği son jenerasyon Volkswagen V6 motoru. Türkiye pazarında kendi segmentinde ilk ve tek olan 3.0 litre hacimli turbo dizel V6 motor 224 HP güç üretirken 550 Nm tork sağlıyor.

V6 motor, araca hem asfalt hem de off-road koşullarında yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü kazandırıyor. Yeni Amarok’ta sunulan otomatik şanzıman, yüksek hızlarda ekonomi sağlayan 8. vitesi sayesinde devri düşürerek hem yakıt tüketimini hem de kabin içine gelen sesi azaltıyor.

Yeni Amarok’taki en büyük değişikliklerden biri de iç tasarımda yapılmış. Yeni Amarok’ta ön konsol, hem malzeme kalitesinin yüksekliği hem de fonksiyonel tasarımıyla tamamen yenilenmiş. Geniş görüş açısı ve yüksek malzeme kalitesi ile sınıfının standartlarının üzerinde bir şıklık sunan ön konsol, bilgi ve eğlence sistemi “Composition Media” ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Yeni Amarok Ekim ayında Türkiye’de satışa çıkacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir