3 Şerit

Yeni Clio GT-Line serisi ve Clio R.S

Renault, yeni Clio ile birlikte Türkiye’de yılın son çeyreğinde satışa sunulacak GT-Line versiyonu hem iç mekânında hem de dış kısmında sportif bir görünüme sahip.Yeni Clio R.S ise iki farklı motor ve üç şasi seçeneği ile keyifli bir sürüş için pek çok teknolojiyi bünyesinde barındırıyor.Yeni Clio GT-Line versiyonu, R.S. 200 EDC, R.S. Trophy, Renault Sport’un sahip olduğu bilgi ve deneyimi yansıtır nitelikte.

GT Line versiyonu: Sıra dışı tasarım1471640850_Renault_80385_global_en_MED

Yeni Clio ile birlikte Türkiye’de pazara sunulacak GT-Line versiyonu güçlü özellikler ve sportif bir görünüme sahip. Clio GT-Line’ın ön tamponunda metal hava giriş kanalları, eşikler (Clio R.S. tarzı), 16- veya 17-inç jantlar, krom egzos çıkışı ve metal arka tampon paneli göze çarpıyor. Clio GT-Line’ın kabininde ise mavi ayrıntılar göze çarpıyor. İç mekanda aracın sportif tasarımını vurgulayan detaylar öne çıkıyor: GT-Line amblemini taşıyan deri kaplı Clio R.S. direksiyon simidi, özel döşemelere sahip Clio R.S. koltukları ve alüminyum pedal takımı.

1471641369_Renault_80426_global_enYeni Clio R.S. Türkiye’de sipariş üzerine getirilecek

Yeni Clio R.S.’nin Trophy versiyonu iki farklı benzinli motor seçeneği ile otomobilseverlerin beğenisine sunuluyor (200bg ve 220bg). Bu motorlar altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC vites kutusu ve direksiyona vites değiştirme kulakçıklarıyla sunuluyor.Trophy versiyonu ilhamını Clio R.S 16 konsept otomobilinden alan özel bir egzos sistemiyle de sipariş edilebiliyor.200bg gücündeki motor, Sport ve Cup şasiyle birlikte sunuluyor. 220bg’lik motor ise Trophy’de tercih edilebiliyor. 220bg gücündeki Trophy versiyonu kendi sınıfındaki diğer tüm spor araçlarından daha fazla güç üretebiliyor. Araç 0-100km/s hızlanmasını 6.6 saniyede gerçekleştiriyor.

Clio R.S. aynı zamanda bu segment için daha önce eşi benzeri görülmemiş bir ekipman 1471641040_Renault_80393_global_enpaketi ile sunuluyor: kalkış Kontrolü, üç farklı sürüş modu (Normal, Sport ve Race) arasından seçim yapılmasına imkân veren R.S.Drive sistemi ve ralli dünyası için Renault Sport tarafından geliştirilen R.S. Monitor.Yeni CLIO R.S.’in ön kısmı özel tampon sayesinde daha geniş bir görüntüye sahip. Otomobilin görünümü damalı bayrak şeklindeki R.S. Vision adı verilen ve ilk kez Clio R.S. 16 konsept otomobilinde görülen LED farlar ile tamamlanıyor.

Yeni Clio R.S. aynı zamanda 18 inçlik jantlar ve özel kapı eşikleriyle sunuluyor. Aracın arka kısmında sportif bir spoiler, fonksiyonel bir difüzör, ikili egzo z borusu ve C-şekilli farlar yer alıyor. Renault Sport (R.S.) logosu otomobilin ön kısmındaki Renault armasının altında, jantlarda ve arkada göze çarpıyor.Yeni Clio R.S. Türkiye’de sipariş üzerine getirilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir