3 Şerit

Lexus lüks sürüşü, SUV modellerinde

1989 yılında ilk defa LS modelinin satışa başlamasıyla lüks otomobil pazarında kısa zamanda kendine yer edinen Lexus, 1998 yılında ise RX ile birlikte yepyeni bir sayfa açarak dünyada “premium SUV” segmentine öncülük etmişti. SUV fonksiyonelliği ile lüks otomobil sürüş keyfini bir araya getirerek sektörde öncü olan RX modelinin yanı sıra 2014 yılında lansmanı yapılan NX ile de Lexus, kompakt SUV sınıfına giriş yaptı. Ayrıca, Lexus ürün gamında yer alan LX ve GX modelleri de, markanın SUV ürün yelpazesinde önemli bir yere sahip.

Lexus’un SUV modelleri dünya çapında büyük rağbet görürken, marka içerisinde de toplam satış paylarını arttırmaya devam ediyor. 2016’da bugüne kadar gerçekleşen satışlara göre Lexus içinde SUV satış oranı yüzde 60’lara yaklaştı.1469797069_LEXUS_RX

Türkiye’de Mart ayından itibaren satışına başlanan dördüncü nesil yeni RX, Lexus ürün gamının DNA’sını barındıran özelliklerinin yanında gelişmiş tasarımıyla fark yaratmaya çalışıyor. Dünyada lüks SUV segmentinde tercih edilen  modellerinden biri olan RX, Türkiye’de de lüks segment müşterilerinin Lexus modelleri içinde oldukça tercih ettiği araç oldu. Yeni modeli ile lüks yaşam tarzını yeniden tanımlayan RX yeni hibrit ve benzinli motorları, sofistike güvenlik teknolojileri, sürüş destek donanımları ve şık tasarımıyla birlikte dikkat çekiyor.

Bununla birlikte 2014 yılında pazara sunulan NX de, ilk günden bu yana güçlü satış rakamları elde ediyor. Türkiye’de Lexus Maslak ve İstinye Park showroomlarında satışa sunulan NX ve RX modelleri, sırasıyla 72 bin 815 euro ve 81 bin 365 euro’dan başlayan fiyatlara sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir