3 Şerit

Yılın En İyi Seri Üretim Otomobili Aston Martin DB11

 

İtalya Salone dellAuto Torino’da gerçekleştirilen Otomobil Tasarım Ödülleri’nde ilk sıra Aston Martin’in oldu.

1913 yılınan bu yana üretim yapan Aston Martin’in Yeni DB11 modeli, uluslararası on otomotiv dergisinden uzmanların oluşturduğu  jüri tarafından, “Yılın En İyi Seri Üretim Otomobili” seçildi. “Tasarım ekibi, Aston Martin’in klasik tasarımına özgü çizgileri geliştirerek, daha uzun motor kaputu, alüminyum tavan ve kuvvetli arka kanatlar ile daha iddialı bir yorum ortaya koyuyor. A sütunundan C sütununa sert bir kıvrımla uzanan yeni tavan, DB11’e yeni bir modern hava katıyor. Aston Martin, zarafet ve gücü aynı tasarımda bir araya getirebilme becerisini bir kez daha kanıtladı.” diyerek, değerlendirme yapan jüri,  oyunu çoğunluk farkıyla Aston Martin DB11’den yana kullandı.

1467388186_JPG_Medium_DB11_3Aston Martin’in ‘İkinci Yüzyıl’ planı çerçevesinde piyasaya sürdüğü ilk ürünü olan, yepyeni, ayırt edici bir tasarım dili ve öncü aerodinamik yapısıyla dikkat çeken DB11, Aston Martin tarafından tasarlanan 5,2 litrelik ikiz turbolu V12 motorundan güç alıyor. Aston Martin için yeni bir tasarım çağının müjdecisi olan DB11; DB2/4, DB5 ve yakın geçmişte James Bond için özel olarak tasarlanan DB10 gibi diğer modellerinde de ön plana çıkan estetiğiyle marka için bir dönüm noktası niteliği taşıyor. DB11, yepyeni tasarım serisiyle şekil ve işlev arasındaki ilişkiye yeni bir boyut kazandırıyor.

Başkan Vekili ve Kreatif Direktör Marek Reichman, “Yeni modelimiz DB11’in, lansmanından çok kısa bir süre sonra bu prestijli ödülü kazanmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu, Aston Martin’in öne çıkan marka değerlerinin ve tasarım felsefesinin bir göstergesi. DB11’nin her milimetresi yeni baştan yaratıldı. Her parçası, onu şu ana kadarki DB modellerinin içinde en iddialısı yapacak şekilde tasarlandı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir