3 Şerit

Yeni nesil Volvo S90 Türkiye yollarına çıkmaya hazır!

Türkiye’de otomotiv perakendeciliği denince akla gelen şirketlerden Otokoç, Volvo Car Türkiye ile birlikte Volvo S90 modelini müşterilerinin beğenisine sundu.

Volvo’nun gelecek vizyonundaki en önemli adımını temsil eden yeni S90’ının Raffles İstanbul Hotel’de düzenlenen tanıtım etkinliğine Otokoç İstinye, Otokoç Taşdelen ve Otokoç Samsun şubelerinin davet ettiği müşteriler katıldı.Premium sedan segmentine yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Volvo S90’nın tasarım, teknoloji ve güvenlik özelliklerinin anlatıldığı sunumları dinleyen davetliler ayrıca Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) uygulaması sayesinde Yeni Volvo S90’ı sanal test sürüşü ile keşfetme şansı da yakaladı.

Hoş tasarımı sezgisel teknoloji ile birleştirerek keyifli sürüş deneyimi yaratan Yeni Volvo S90 T6 turbo motoruyla yüksek randımanlı bir sürüş deneyimi sunuyor. Standart olarak bulunan kılavuz yardım sistemi sayesinde öndeki araç ile hem hız hem de mesafeyi otomatik olarak ayarlayan Volvo S90, dünyada ilk defa kullanılan algı sistemi sayesinde yoldaki yaya, bisiklet ve hayvanları tespit ederek sürücüyü uyarıyor ve gerektiğinde fren yaparak olası bir kazayı önlüyor.

Yeni nesil Drive-E motor sayesinde daha az yakıt tüketimi ve daha az atık oluşumu sağlayan yeni Volvo S90’da ayrıca adaptif hız sabitleyici, 3600 kamera, aktif uzun far, park yardım pilotu, sensör ve şeritte koruma yardım desteği de yer alıyor.

Eylül ayında teslimi yapılmak üzere Otokoç’larda ön siparişleri alınmaya başlanan yeni Volvo S90’ın fiyatı ise 291 bin 540 TL’den başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir