3 Şerit

Sanal ile gerçeğin arasında, Infiniti Concept Vision GT

Infiniti Concept Vision GT, Kasım 2016’da satışa çıkacak olan Gran Turismo-GT Sport’un lansmanında gerçek boyutlu modeliyle görücüye çıktı.

Dünyanın en popüler yarış oyunlarından Gran Turismo, GT Sport adındaki yeni versiyonu ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 16 Kasım 2016’da satışına başlanması beklenen oyun için Londra’da düzenlenen organizasyon, bugüne kadar tek bir yerde en fazla GT konsept aracın sergilendiği etkinlik oldu. Yüksek performansın gelecekte ne anlama gelebileceğini gözler önüne seren Infiniti Concept Vision GT de diğer gerçek boyutlu 7 konseptin yanında sergilendi. Otomobil, Polyphony Digital Inc. tarafından geliştirilen yarış oyunu olan ve dünya çapında 72 milyondan fazla kopya satan Gran Turismo’nun yaratıcılarıyla yakın işbirliği yapılarak tasarlandı.

Infiniti Concept Vision Gran Turismo, “Safkan bir GT otomobili tasarlamak” için yola çıkılan, Infiniti Tasarım Yarışması’nın bir projesi. Kazanan model, Infiniti’nin Pekin’deki Tasarım Ekibi tarafından ileri sürülen bir temadan doğdu. Tasarımıyla duyulara hitap eden, cesur formuyla dikkat çeken Infiniti Concept Vision Gran Turismo, Çin’deki ekibin iddialı bir tasarım dili oluşturma hayali ve yol otomobillerinin bir karışımını gözler önüne seriyor.

Infiniti Concept Vision Gran Turismo projesi, yalnızca bir tasarım çalışması olmaktan öte, aerodinamik ve motor performansı gibi teknik özelliklerin kapsamlı şekilde incelenmesi ve hesaplanmasını da içeren bir proje. Önde, aracın merkezine yakın uzunlamasına yerleşimli motor ve arkadan itişli altyapı, sürüş keyfini ve performansını artırmaya yönelik 45:55 ön/arka ağırlık dengesinin dağıtılmasını sağlıyor.

Aerodinamik alanında ise, aracın altındaki hava akış kontrolü, ön ve arka difüzörler ve alışılagelmişin dışında bir şekle sahip olan arka spoyler sayesinde otomobilin gövde tasarımından ödün vermeksizin yüksek performans göstermesi hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir