3 Şerit

İzmirpark’ta renkli açılış

2016 Türkiye Pist Şampiyonası sezonu, Ülkü Motorsporları Kulübü organizasyonu ile İzmir Park’ta ilk yarışlar ile açıldı… 2 kategoride 13 sporcunun mücadelesi ve Apexmasters pilotlarının drift gösterileri izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Türkiye Pist Şampiyonası’nda 2016 sezonunun ilk yarışı, 09-10 Nisan tarihlerinde Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından 13 sporcunun katılımı ile İzmir Park pistinde düzenlendi.

Süper ve Maxi grupta ikişer yarış ile tamamlanan organizasyonda; Apexmasters Türkiye Drift Şampiyonası’nda yarışacak pilotların dirft gösterileri izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Maxi Grupta 1 yıl aradan sonra Türkiye Pist Şampiyonası’na dönen Borusan Otomotiv Motorsport’un BMW Z4 GT3 ile yarışan pilotu İbrahim Okyay sıralama turlarında kaydettiği 52.294’lük zamanıyla İzmir Park pist rekorunun sahibi olurken her iki yarışı da kazanarak sezona hızlı bir başlangıç yapmış oldu. Maxi’nin ilk yarışında Porsche 997 GT3 ile Ülkü Motorsport pilotları Ümit Ülkü ikinci, Ali Özerinç üçüncülüğü elde ederken, ikinci yarışında Ebam Gedik Racing Team adına Porsche 997 GT3 ile Ahmet Mutlubaş ikinciliği ve Ülkü Motorsport adına Porsche 991 GT3 ile Bilal Saygılı üçüncülüğü elde eden sporcular oldular.

1460310089_TPS1_OdulToreni

Super grupta da, sporcular hanelerine yüksek puanlar yazdırmak için kıyasıya mücadele ettiler. 20 turluk her iki yarışın birincisi BMW320 TC ile Ülkü Motorsport pilotu Ümit Ülkü olurken, her iki yarışta ikinciliği Ebam Gedik Racing Team adına Honda Civic Type-R FN2 ile mücadele eden Yağız Gedik elde etti. Günün ilk yarışında üçüncülüğü Honda Civic Type-R EP3 ile Ahmet Mutlubaş, ikinci yarışında ise BMW320 TC ile Ülkü Motorsport pilotu Galip Atar elde ettiler.

1460310199_TPS1_UmitUlku

2016 Türkiye Pist Şampiyonası’nda ikinci ayak yarışları, 25-26 Haziran tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir