3 Şerit

Volvo Trucks’tan yeni karınca vitesli I-Shift

Volvo Trucks’ın yeni versiyon I-Shift şanzımanına, iki yeni karınca vites ekleniyor. Yeni karınca vitesli I-Shift, kamyonun duruş halinde iken toplam brüt ağırlığı 325 tona kadar olan yükü çekebilmesini sağlayacak.

Volvo Trucks, I-Shift ailesinin yeni üyesini tanıtıyor: karınca vitesli I-Shift. Otomatik şanzımana eklenen yeni vitesler, zorlu koşullarda ağır yükler taşıyan kamyonlar için mükemmel bir kalkış sağlıyor.1460027589_Volvo_Trucks_Yeni_Kar__nca_I_Shift_Go__rsel_4

 Tamamen seri üretilen ağır yük kamyonları için tasarlanan yeni I-Shift ile ilgili açıklama yapan Volvo Trucks FM ve FMX Ürün Yöneticisi Peter Hardin;

“Karınca vitesli I-Shift, çok yavaş hızlarda veya geri geri giderken aracın hızını düzenleyerek, otomatik şanzımanlı ağır yük kamyonları için tamamen yeni bir alan sunuyor. Böylelikle sürücü yüksek maliyetlere neden olabilen yolda kalma risklerini düşünmeden oldukça ağır yükleri taşıyabiliyor” diyor.

 Yeni karınca vitesler ile araç, 0.5-2 km/h gibi düşük hızlarda bile hareket edebiliyor. Bu durum, inşaat veya bakım hizmetleri gibi keskin manevralar gerektiren görevler sırasında avantaj sunuyor.

 Peter Hardin açıklamasında; “Yeni karınca vitesler ile büyük ölçüde iyileştirilmiş sürüş ve kalkış yeteneği, ağır yükler, zorlu coğrafi koşullarda veya kaygan zeminlerde (şantiye alanı, madenler veya ormanlar gibi) çalışırken sürücünün işini oldukça kolaylaştırıyor. Hatta taşınan yük ne kadar ağır, coğrafi koşullar veya zemin ne kadar zorlu olursa, sürücünün karınca vitesli kamyonlardan elde ettiği avantaj da o kadar yüksek oluyor” diye belirtiyor.

1460027528_Volvo_Trucks_Yeni_Kar__nca_I_Shift_Go__rsel_2 Ağır taşıma görevlerini gerçekleştiren nakliye şirketlerinin yanı sıra genel otoyol sürüşünde de karınca vitesler oldukça iyi bir esneklik ve gelişmiş yakıt ekonomisi imkanı sağlıyor. Peter Hardin; “Karınca vitesli I-Shift, oldukça zorlu koşullarda bile kalkışı mümkün kılıyor. Yüksek hızlarda motor devrini optimize eden uygun arka aks oranı ile birleştiğinde, karınca vitesler otoyolda daha düşük yakıt tüketimi sunuyor. Bu tür hizmetleri gerçekleştiren nakliye şirketleri için bu oldukça önemli bir avantaj” diye özetliyor.

 Uygulama alanına bağlı olarak, I-Shift bir veya iki ileri karınca vites ve iki veya sıfır geri karınca vites ile birlikte sunuluyor. Geri karınca vitesler, oldukça yavaş bir hızda geri geri gelmeyi mümkün kılarak, azami kesinlik gerektiren yanaşma manevralarında büyük bir avantaj sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir