3 Şerit

Honda NSX’in üretimine Nisan’da start veriyor

Japon otomobil üreticisi Honda 10 yıl aradan sonra süperspor otomobil efsanelerinden NSX’in ikinci neslinin üretimine başlıyor.

Japon otomobil üreticilerinden Honda 10 yıl aradan sonra süperspor otomobil efsanelerinden NSX’in ikinci neslinin üretimine başlıyor. İlk nesilden farklı olarak yeni Honda NSX, Ohio’daki tasarım merkezinde 4 yıllık bir geliştirme süreciyle hayata geçirildi ve yine burada üretilecek. Yeni NSX’in üretimi, Performance Manufacturing Center (PMC) olarak anılan tamamen yeni bir tesiste 100 kadar profesyonel otomotiv çalışanı tarafından gerçekleştiriliyor. PMC’de yer alan üretim teçhizat ve teknolojileri, sınırlı sayıda üretilen araçlara özel olarak geliştirildi.

Honda announces series production of 2017 NSX to commence in April 2016Böylece NSX gibi özel otomobil için gerekli olan üstün işçilik seviyesi ile ileri teknoloji ideal bir şekilde bir araya getiriliyor. Üretim süreçlerinde yer alan özel yöntemlerin başında hassas robotize kaynak teknolojisi, titanyuma benzer kimyasal özelliklere sahip astar boya altı zirkonyum gövde kaplaması, ultra dirençli alüminyum şasi parçaları için ablasyon döküm, her bir üretim istasyonu bitiminde kalite kontrolü, her araç için 14 saatin üzerinde işçilik süresi, 11 katmanlı boya teknolojisi, her araca dinamik performans ve yol tutuş testi ile konfigürasyonu ve özel seçilmiş ustaların elinden çıkan çift turbo beslemeli V6 motor geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir