3 Şerit

Yeni Civic Hatchback’in prototipi görücüye çıktı

İngiltere’de üretilip dünyanın dört bir yanına gönderilecek olan yeni Honda Civic’in prototipi Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. 2017 yılında yollara çıkacak olan ve Honda’nın yeni tasarım yaklaşımını yansıtan prototiple birlikte dünyanın ilk yakıt hücreli seri üretim sedan otomobili Clarity Fuel Cell de Avrupalı otomobil severlerle buluştu.

Honda markasının 2015’te bir nevi  yeniden doğuşunu sağlayan yeni model ve model yenileme atağı 2016 yılında Cenevre’de de sürdürüyor. Honda, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda başta dünya tanıtımı yapılan Civic Hatchback Prototipi olmak üzere Clarity Fuel Cell, NSX, Civic HB, Civic Tourer, Jazz, RA272 kod adlı Formula 1 aracı ve CFR1000L Africa Twin ile ziyaretçileriyle buluştu.

Heyecanlı uyandıran tasarımıyla dikkat çeken Civic Hatchback Prototipi, 2017 başlarında Avrupa tanıtımı yapılması planlanan hatchback modelin yeni neslinin ön gösterimi niteliği taşıyor. İngiltere tesislerinde üretilecek olan yeni nesil Civic Hatchback, Amerika da dahil global pazarlarda satışa sunulacak.

Civic Hatchback Prototype

Civic Hatchback Prototype

 

Honda Clarity Fuel CellClarity Fuel Cell

Geçtiğimiz Ekim ayında Tokyo Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımı yapılan Clarity Fuel Cell’in ilk Avrupa gösterimi de Cenevre’de gerçekleşti. Tüm yakıt hücresi sistemini motor kaputunun altında barındıran dünyanın ilk seri üretim yakıt hücreli sedanı olan Clarity Fuel Cell, 700 km* ile sınıfının en iyi menzil değerine de imza atıyor.

*70MPa basınçlı hidrojen tankı kullanılarak Honda’nın JC08 yöntemiyle ölçümlenmiş.

NSX’in Avrupa teslimatları başlıyor

NSX’in satışına başlandığını Detroit Otomobil Fuarı’nda duyuran Honda, 2016 yılının başı için de ilk Avrupa teslimatlarının haberini verdi. Alçak ve geniş gövdesi, agresif ön tasarımı ve ilk NSX’e gönderme yapan stop grubuyla dikkat çeken yeni hibrit süpersporcu, ortada konumlandırılan çift turbo beslemeli V6 motoru ve özel olarak geliştirilen 9 vitesli çift kavramalı DCT şanzımanıyla farklı  bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

 

 

Honda Jazz “Keenlight” Concept

 

Jazz ‘Keenlight’ konsepti

 

Honda, farklı tasarım öğeleri, özel kaplamlar ve ‘Keenlight’ isimli özel boya kullanarak geliştirdiği Jazz ‘Keenlight’ Konsepti ile bir anlamda küçük sınıf modeli Jazz için olası kişiselleştirme alternatifleri sunuyor.

 

Civic X ve Civic Tourer Style adlı iki özel seri yeni donanımlarıyla dikkat çekerken 1965 sezonunda Honda’ya ilk Formula 1 zaferini kazandıran RA272 kodlu yarış otomobili de 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileniyor. Honda’nın maceracı ruhuyla geliştirip ürettiği yeni CRF1000L Africa Twin de stanttaki yerini almış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir