3 Şerit

2016’da Bajaj’ın hedefleri büyük!

 

Türkiye pazarında Kuralkan Holding çatısı altında temsil edilen ve dünyanın en büyük motosiklet üreticileri arasında yer alan Bajaj markası, bayi ve servis ağını genişletmeye yönelik iddialı hedefler belirliyor.  Türkiye genelinde 61 ilde 128 bayiyle faaliyet gösteren Bajaj’ın hedefi, 2016 senesinde 50 yeni bayi açmak. Bajaj Pazarlama ve Satış Müdürü Ekrem Ata; “Agresif bir büyüme ile 2017 yılında pazar liderliğini hedefliyoruz”

Dünyanın en büyük 3. motosiklet üreticisi olan Hintli Bajaj Auto, Türkiye temsilcisi Kuralkan Holding ile girdiği Türkiye pazarında iki yıl gibi kısa bir sürede ulaştığı pazar payı ve geniş bayi ağıyla dikkat çekiyor. 2013 yılında Bajaj Auto ile üretim ve ortaklık anlaşmasının ardından Kuralkan Holding, Türkiye genelinde 61 il ve 128 bayiye ulaşırken, Bajaj ile motosiklet pazarında yüzde 8 pazar payı elde etti. Şirket bu yıl dikkat çeken bir hedefle pazar payını iki kat artırmayı planlarken, bayi ağını genişletme anlamında da iddialı bir büyüme hedefi belirledi. Kuralkan Holding, bu yıl sonuna kadar yaklaşık 50 adet yeni Bajaj bayi açarak yüzde 40’a yakın oranda büyümeyi planlıyor.

????????????????????????????????????

Bajaj Pazarlama ve Satış Müdürü Ekrem Ata; “Agresif bir büyüme ile 2017 yılında pazar liderliğini hedefliyoruz”

Nitelik bizim için önemli!

2016 yılında yeni bayi ağı proje ve hedefleriyle ilgili bilgi veren Bajaj Pazarlama ve Satış Müdürü Ekrem Ata, şu anda 128 bayiyle Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösterdiklerini hatırlatarak, “Bajaj markası iki yıldır Türkiye’de ve ülkemizde genç bir marka olmasına karşın 2015 yılında pazar payımızda yüzde 49 büyüme yakaladık. 2016 yılında da pazar payında en az yüzde 50 büyüme hedefimiz var.  Şu anda 61 ilde varız. Yılsonuna kadar maksimum 50 yeni bayilik vermeyi planlıyoruz. Yani bu yılsonunda yaklaşık 180 adetlik bir bayi ağından oluşan çok daha güçlü bir yapıya ulaşacağız. Tabii şunu da belirtmemiz gerekiyor ki bayi büyüklüğünden ziyade satış noktanızın etkinliği ön plana çıkıyor. Sayısal çokluktan ziyade nitelik seviyesine daha fazla önem veriyoruz. Nitelik bakımından zaten ilk 5’in içindeyiz” diye konuştu.

En fazla talep İstanbul’da!

“Türkiye pazarına girişinin üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Bajaj markası hızla kendini kabul ettirdi ve tanıttı” diyen Ata, “Ürün gamımızın artmasının yanında güçlü satış sonrası ve hizmet desteği de veriyoruz. Dikkat çeken pazarlama politikaları da buna eklenince hem pazarda kısa süre içinde başarılı bir noktaya geldik hem de gelecek için yüksek hedefler belirledik” dedi. En fazla talebi İstanbul’dan aldıklarına dikkat çeken Ata, “İstanbul çok önemli bir pazar. Satılan her 100 ürünün 16’sı İstanbul’a gidiyor” ifadelerini kullandı. Ata, kendilerine bayilik için en fazla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Manisa ve Balıkesir illerinden talep geldiğine işaret etti.

 

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir