3 Şerit

Gazeteciler Beşiktaş’ta bisiklet turu yaptı

Basın mensupları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ‘nde, Beşiktaş Belediyesi ‘nin dev organizasyonunda buluştu. Gazeteciler, Dolmabahçe ’den Bebek Sahili’ne kadar pedal çevirdi, turun ardından mangal partisi yapıldı.

Beşiktaş Belediyesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları için ‘Özgürlüğe Pedal Çeviriyoruz’ isimli bisiklet turu düzenledi.

Dolmabahçe Meydanı’ nda toplanan basın mensupları bisikletlerine binerek Bebek Sahili’ne kadar pedal çevirdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ ın da basın mensuplarıyla birlikte pedal çevirdiği bisiklet turu renkli görüntüler oluşturdu.

Öte yandan basın mensuplarına röportaj veren Başkan Murat Hazinedar mikrofonları eline alarak basın mensuplarıyla röportaj yaptı. Birçok gazetecinin katıldığı bisiklet turunda görevi başında olan gazeteciler hem bisiklet sürerek hem de Başkan Murat Hazinedar ile röportaj yaparak bisiklet üstünde görevini icra etti.

Bebek Sahili’ nde son bulan bisiklet turu sonrasında ise basın mensupları Arnavutköy sahilinde kendileri için hazırlanan sucuk ekmek ve köfte ekmeklerden yiyerek özel günlerini kutladı.

Başkan Hazinedar mangalın başına geçerek gazetecilere kendi elleriyle ikramlarda bulundu. Ardından masalarda hep birlikte yemeklerini yiyen gazetecilere Başkan Hazinedar katılımlarından dolayı teşekkür etti.

3

“10 Ocak çalışan gazeteciler günü kutlu olsun”

Basın mensuplarını bu anlamlı günde misafir etmiş olmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “ Gazeteciliğin yaşadığı olumsuz koşulların, buna dair yapılacak eleştirileri her şeyi bir kenara bırakıp biraz olumlu güzel bir gün yaşayalım istedik. Çalışan, maalesef çalışamayan gazeteci arkadaşlarımızla güzel bir gün geçirelim istedik. Beşiktaş’ta gazeteci arkadaşlarımızla çok güzel bir gün geçireceğiz. Ben çalışan gazeteciler gününde onları kutluyorum’ diyerek gazetecilerin elinden mikrofonları alan Başkan Murat Hazinedar, basın mensuplarıyla röportaj yaptı.

7

 

“İstanbul güzel  şehir, tadını çıkartmak  lazım”

Etkinliğin çok anlamlı olduğunu belirten NTV Muhabiri Korhan Varol, “İstanbul çok güzel bir şehir. Ama bisikletle ama koşarak ama mutlaka dışarıda olarak bu güzel şehrin tadını çıkartmak lazım. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü hepimizin günü kutlu olsun. Sizlerin de günü kutlu olsun. Umarız gazetecilerin tutuklanmadığı işlerini daha özgür bir şekilde yapabilecekleri yarınlara diyelim. Bütün çalışan gazeteci arkadaşlarımın bu özel gününü kutlarım” diye konuştu.

9

Gazeteciler için bu güzel organizasyonu düzenleyen Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür ettiğini belirten İhlas Haber Ajansı Muhabiri Emrah Kuş ise “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Beşiktaş Belediyesi ‘Özgürlüğe Pedal Çevir’ isimli bir program düzenlemiş. Biz de İhlas Haber Ajansı’nı temsilen bu etkinliğe katıldık. Beşiktaş Belediyesi’ne bu anlamlı günde basın mensuplarını yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir