3 Şerit

AUTOBEST’te Egea ve Koç Holding’e çifte ödül!

 

Avrupa’nın en iyilerinin ödüllendirildiği AUTOBEST sonuçları açıklandı. Tofaş’ın Bursa fabrikasından dünyaya ihraç edilen Fiat Egea yılın en iyi otomobilini belirleyen AUTOBEST 2016’nın sahibi olurken, Koç Holding Otomotiv Grubu ise COMPANYBEST 2015 (En İyi Şirket) Ödülü’ne lâyık görüldü. Çifte ödülü gururla karşıladıklarını belirten Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, “Hem ülkemizde hem de yurt dışında tarihimizin en büyük yatırımlarına imza attığımız önemli bir dönemde bu ödüllere lâyık görülmekten ötürü gururluyuz. Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) uzun yıllara dayanan, güçlü ortaklığının en başarılı yansımalarından biri olan Egea Projesi Tofaş tarihi için yeni bir dönüm noktası oldu. 40’ı aşkın ülkede satılacak olan Egea Projesi’nin ilk modeli olan Fiat Egea Sedan pazara öncelikle sunulduğu Türkiye ve İtalya pazarlarında ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor” dedi.

1450178132_AUTOBEST_1Her yıl sonuçları merakla beklenen ve Avrupa’nın en büyük uluslararası otomotiv ödülleri arasında gösterilen AUTOBEST sonuçları açıklandı. Tofaş mühendisliğinin ve işçiliğinin başarısını küresel ölçekte ortaya koyan ve Tofaş’ın Bursa fabrikasından dünyaya ihraç edilen Fiat Egea, “En iyi otomobilin en makul fiyatla pazarlanmasını destekleyen” ödül olan AUTOBEST 2016’nın sahibi oldu. Avrupa ülkeleri nüfusunun yüzde 91’ini temsil eden jüri üyelerinden 1492 puan alan Fiat Egea, tasarım, sürüş konforu, teknoloji, geniş iç hacim, yakıt tüketimi, dağıtım, yedek parça ve fiyat gibi 13 ayrı parametrede değerlendirilerek AUTOBEST’teki rakiplerini geride bıraktı. Koç Holding Otomotiv Grubu da, COMPANYBEST 2015 (En İyi Şirket) Ödülü’ne layık görüldü. Bu yıl ilk kez bir otomotiv markasına değil, bir otomotiv grubuna verilen COMPANYBEST ödülüne ilişkin AUTOBEST Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Dan Vardie, “Grubun yürüttüğü dikkat çekici endüstriyel operasyonlar ve Grup Şirketleri’nin başarıları jürinin kararında etkili unsurlar oldu” dedi.

Mustafa V. Koç: “Fiat Egea ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor.”

Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, otomotiv sektörüne yaptıkları katkının AUTOBEST gibi saygın bir kurumdan çifte ödül ile ödüllendirilmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ederken, “Hem ülkemizde hem de yurt dışında tarihimizin en büyük yatırımlarına imza attığımız önemli bir dönemde bu ödüllere lâyık görülmekten ötürü gururluyuz. 2015 yılının ilk 9 ayında Topluluk şirketlerimiz otomotiv sektöründe toplam üretimin yüzde 45’ini, toplam ihracatın yüzde 43’ünü gerçekleştirdi. Bu tablo, otomotiv sektörüne duyduğumuz güvenin ve ülkemiz için değer yaratma çabamızın önemli bir göstergesi” dedi. AUTOBEST’te “Yılın En İyi Otomobili” seçilen Fiat Egea’nın pazara sunulduğu ülkelerde ilk günden itibaren büyük ilgi gördüğüne dikkat çeken Mustafa V. Koç sözlerini şöyle sürdürdü: “Yakın geçmişte dostum Sergio Marchionne ile yer aldığımız Tofaş Yönetim Kurulu toplantısında, yeni bir sedan model geliştirmek için aksiyona geçilmesine yönelik karar almıştık. Şimdi geldiğimiz noktada bu kararın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha görüyorum. Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) uzun yıllara dayanan, güçlü ortaklığının en başarılı yansımalarından biri olan Egea Projesi, Tofaş tarihi için yeni bir dönüm noktası oldu. 40’ı aşkın ülkede satılacak olan Egea Projesi’nin ilk modeli olan Fiat Egea Sedan pazara öncelikle sunulduğu Türkiye ve İtalya pazarlarında ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor. Fiat Egea, gerek uygun bir fiyatla tüketicilere sunulması gerekse geniş iç hacmi, güçlü tasarımı, konfor, güvenlik ve performansıyla ezber bozan bir otomobil oldu. Otomotiv sektörüne sağladığımız katma değerin AUTOBEST’te Fiat Egea’nın Yılın En İyi Otomobili, Otomotiv Grubumuzun ise Yılın En İyi Şirketi ödülleri ile taçlanmasından ötürü gururluyuz. Bu ödülleri Topluluğumuz ile buluşturan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir