3 Şerit

WRC Büyük Britanya’da zafer,Sébastien Ogier’nin

FIA WRC’nin 2015 yılındaki son ayağı Büyük Britanya Rallisi, soğuk ve ıslak zemin üzerinde zorlayıcı yol koşullarının etkisi altında tamamlandı. Zafer ise Volkswagen Polo R WRC’nin oldu.Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia ikilisinden oluşan Volkswagen Polo R WRC takımı, yağmur, yoğun çamur ve sisli havaya rağmen Michelin lastikleri ile her türlü yol koşulu ile baş etmeyi başararak zaferi elde etti.

FIA WRC Rallisi’nin son ayağı Britanya, zorlu yol ve hava koşullarında gerçekleşen sezonun en uzun yarışlarına sahne oldu. 1.500 kilometreye varan uzun yarışta zafer, Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia ikilisinden oluşan Volkswagen Polo R WRC’nin oldu. Büyük Britanya Rallisi’nde Kris Meeke – Paul Nagle ile Citroën DS3 WRC takımı ikinci olurken; Andreas Mikkelsen – Ola Floene ile Volkswagen Polo R WRC takımı ise üçüncülüğe ismini yazdırdı.

PODIUM

Çin, FIA WRC 2016 ajandasında

 FIA WRC 2016, Ocak ayında Monte Carlo Rallisi ile başlayacak. 14 yarıştan oluşacak FIA WRC 2016’da en büyük değişiklik ise yarışlara yeni eklenen Çin Rallisi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir