3 Şerit

Seat’ın yeni aile otomobili Alhambra

SEAT’ın geniş ve sportif aileler için ideal modeli olan yeni Alhambra, yüzde 10’a varan yakıt tasarrufu sağlayan yeni TSI motoru, yeni nesil bilgi ve eğlence sistemleri, konfor ve güvenlik sistemleriyle donatılarak Türkiye yollarıyla buluşuyor.

SEAT, ürün gamında başlattığı atılımına yeni nesil Alhambra’yla devam ediyor.Yeni Alhambra’nın temelini inovasyon, sürüş konforu ve güvenlik öğeleri oluşturuyor. Fonksiyonellik, yeni teknolojiler, kalite ve yüksek işçilik standartlarının bir arada sunulduğu Yeni Alhambra, 1.4 lt TSI 150 hp DSG S&S motor ve Style donanım seçeneği ile Türkiye’de 119 bin TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla satışa sunulmaya başlandı.

1445587110_SEAT_ALHAMBRA__2_

SEAT’ın yeni bağlantı dünyası

Yeni Alhambra, yeni nesil SEAT Easy Connect bilgi-eğlence sistemleriyle birlikte geliyor. Bu sistem içerisinde yüksek çözünürlüklü 6,5” dokunmatik renkli ekran ve sistemin daha hızlı çalışmasını sağlayan en yeni işlemciler yer alıyor.

Daha verimli ve daha performanslı motorlar

Alhambra’nın yeni nesli, tamamen yenilenen benzinli motor seçeneği ile satışa sunuldu. Bu motor, Euro 6 emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirilmiş ve turbo şarjlı doğrudan enjeksiyona sahip motor üniteleri ile yüzde 10’a kadar daha yüksek yakıt verimliliğine sahip. 1.4 lt TSI benzinli motor seçeneği 150 hp güç ve 250 Nm tork üretiyor ve DSG çift kavramalı otomatik şanzıman ile geliyor.

1445587129_SEAT_ALHAMBRA__13_

Sürücü destek sistemleriyle daha güvenli

İkincil çarpışma fren sistemi, yeni Alhambra’da standart donanım olarak yer alıyor. Gerçekleşen bir kazanın ardından sürücünün artık otomobile müdahale edemeyeceği durumlarda, bu sistem ikinci bir çarpışmayı önlemek amacıyla otomatik olarak fren yapıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi de yeni Alhambra’da standart olarak yer alıyor.

Alhambra’da yeni olarak sunulan opsiyonel özellikler arasında şerit değiştirirken kör noktada bulunan araçlarla ilgili uyarı veren Kör Nokta Tespit Sistemi ve Masaj Özellikli Hafızalı Sürücü Koltuğu bulunuyor. Masaj Özellikli Hafızalı Sürücü Koltuğu uzun mesafeli yolculuklarda konfor düzeyini artırıyor.

Opsiyonel Park Asistanı özelliği park yerine giriş ve çıkış yaparken sürücülere destek sağlıyor. Yorgunluk tespit sistemi sürücünün yorgunluğuna dair işaretleri anlamak için sürüş modelini inceliyor ve gerekli durumlarda mola verilmesi önerisinde bulunuyor.

1445587132_SEAT_ALHAMBRA__12_

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir