3 Şerit

Sea to Sky’da zafer Jarvis’in

Graham Javis iki yıl önce kendisinin gland-slam yapmasını engelleyen Jonny Walker’dan rövanşı aldı. Dünya ekstrem enduro motosiklet takviminin en önemli yarışlarından biri olan ve 2010 yılından beri Kemer’de düzenlenen Red Bull Sea to Sky’ın üç yarış gününün sonuncusu olan dağ yarışında Graham Jarvis muhteşem bir galibiyet elde etti ve geçen senenin ardında üst üste ikinci kez birincilik kürsüsünde yer aldı. Yarışta ikinci sırayı kumsal yarışı birincisi Jonny Walker alırken dün yapılan orman yarışının birincisi genç sporcu Wade Young üçüncü oldu.

Yarışın üçüncü günü, Kemer Çamyuva plajında start aldı. Yarışmacılar, her biri 10 sürücüden oluşan, bir önceki günkü Orman Yarışı’nın sonuçlarıyla belirlenmiş gruplar halinde yarışa başladılar. 310 yarışçının start aldığı yarışta sürücüler kumsaldan 2.365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesine, “Denizden Göğe” çıkmak için mücadele ettiler.

1444032471_RB_SeatoSky_Final_Dag_YarisiBu sene Dağ Yarışı’na eklenen yeni bölümler, özellikle bitiş çizgisine erişip Altın Madalya almak isteyen sürücüler için parkuru daha da zor ve uzun bir mücadeleye dönüştürdü. Binlerce kişi, izleyici noktalarında toplanarak, dünyanın dört bir yanından gelen ekstrem enduro sporcularının, Kemer’in muhteşem doğasındaki nehir yataklarında, tepelerinde ve keçi yollarında sergilediği olağanüstü performansın tadını çıkardı.

1444032470_RB_SeatoSky_Final_GrahamJavis_JonnyyWalker_Wade_YoungYarışın galibi Jarvis; “ İki sene önce Jonny benim Grand Slam yapmamı engellemişti ama bu sefer ben onun Grand Salm yapmasına engel oldu. Bu da böyle zorlu yarışlarda her şeyin olabileceğini gösteriyor. Sezonu şampiyonlukla kapadığım için mutluyum” dedi.

Türk yarışçılardan Burak Özdemir finalde ilk 40 sporcu arasında yerini aldı.

İlk 3 Sonuçları – Final – Red Bull Sea to Sky 2015

  1. Graham Jarvis (İngiltere, Husqvarna) – 03:08:35
  2. Jonny Walker (İngiltere, KTM) – 03:11:10
  3. Wade Young (Güney Afrika, KTM) 03:19:13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir