3 Şerit

Mercedes-Benz “Otomobilin Geleceği” temasıyla IAA Frankfurt Otomobil Fuarı’nda

Mercedes-Benz, bu yıl “Otomobilin Geleceği” temasıyla katıldığı IAA Frankfurt Otomobil Fuarı’na özel tasarladığı konsept aracı “Concept IAA” ile beğeni topladı.

Mercedes-Benz, 66. IAA Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki 9.000 metrekarelik standında “Otomobilin Geleceği” teması ile 70’in üzerinde modelini, duygusal ve  geleceğin sırlarını paylaştığı bir deneyim sunarak sergiliyor.

Geleceğin teknolojileri kullanılarak görkemli bir sunum ile tanıtılan “Concept IAA (Concept Intelligent Aerodynamic Automobile)” modeli, dört kapılı coupé görünümündeki iddialı tasarımı ve 0.19 olan Cd değeri ile bir aerodinamik şampiyonu olarak Mercedes-Benz standı ve IAA Frankfurt Otomobil Fuarı’nın  ilgi çekici modelleri arasında yerini aldı.

 

Mercedes-Benz Media Night im Rahmen der IAA 2015 in Frankfurt Mercedes-Benz Media Night at the occasion of the IAA Frankfurt 2015

IAA Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Mercedes-Benz C-Serisi ailesinin en genç üyesi C-Serisi Coupé, lüks segmentin  iddialı oyuncularından olacak S-Serisi Cabrio ve boyutlarıyla şehir içi kullanım için en ideal alternatif olan smart’ın 2-kişilik cabrio modeli Smart Fortwo Convertible ilk kez dünyaya tanıtıldı.

smart fortwo cabrio 2015

Ayrıca Avrupa pazarına yeni sunulmuş olan, segmentinde  Mercedes-Benz GLC ve dinamik ruhuyla Mercedes-Benz kompakt araç segmentinin ilk modellerinden yenilenen A-Serisi ile diğer tüm Mercedes-Benz ve smart modelleri,yenilenmiş tasarımları ve kendi segmentlerine özgü donanımları ile fuar ziyaretçilerinden ilgi gördü.

 

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi Cabrio

S-Serisi Cabrio, Mercedes-Benz’in 1971 yılından bu yana pazara sunduğu ilk 4-kişilik cabrio modeli olma özelliğini taşıyor. Lüks segmentin  yeni ve dikkat çekici oyuncusu, S-Serisi’nin son teknolojisi ile donatıldı. Convertible modellere özel olarak tasarlanan kapsamlı sıcaklık ve rüzgar kontrolü özelliğine sahip araç, özgün tasarımı ile mevcut S-Serisi ailesinin 6. mensubu.

 

Mercedes-Benz S-Klasse Cabrio ( A 217 ) 2015

Yeni Mercedes-Benz C-Serisi Coupé

Dünya çapında en çok tercih edilen Mercedes-Benz modeli olma ünvanına sahip C-Serisi’nin ürün portfoyüne yepyeni Coupé modeli eklendi. Atletik ve sportif özelliklere sahip yeni Mercedes-Benz C-Serisi Coupé’nin tasarımı modern ve lüks unsurları bir arada sunuyor.  İç mekanda da, zariflik ve stili sportif bir seviyeye taşıyan C-Serisi Coupé, artırılan araç hacmi ile sürücü ve ön yolcu için daha fazla ferahlık sağlıyor.

 

Mercedes-Benz C-Klasse Coupé (C 205) 2015 Mercedes-Benz C-Class Coupé (C 205) 2015

Yeni Mercedes-Benz GLC

Çekici tasarımı ve gelişmiş teknolojisi ile Mercedes-Benz’in yeni SUV modeli GLC, 2008 yılından bu yana tüm dünyada 650.000 adetten fazla satılan GLK modelinin yerini aldı. Mercedes-Benz’in GLE ve GLE Coupé’den sonra 2015 yılında tanıttığı üçüncü SUV modeli olma özelliğini de taşıyan araç, yuvarlak hatlı tasarımı ile bir önceki modelden farklılaşıyor. Yeni GLC, duyusal çizgileri, tasarımı ve sportif yapısı sayesinde iddialı bir tasarım ile üst düzeyde sürüş konforunu bir arada sunmayı hedefliyor.

Yenilenen Mercedes-Benz A-Serisi

Tasarımı ve dinamik ruhu ile Mercedes-Benz kompakt araç segmentinin ilk ve en çok tercih edilen modellerinden A-Serisi, kullanıcı talepleri doğrultusunda ve gelişmiş konfor sunmak üzere yenilendi. Mercedes-Benz, yenilenen A-Serisi’yle sportif performans ve geliştirilmiş konforu bir arada sunuyor. 2012 yılında pazara sunulduğu günden bu yana dinamik bir kullanıcı kitlesi tarafından yoğun ilgi gören Mercedes-Benz A-Serisi, yenilenen versiyonuyla performans kaybı olmaksızın birçok kullanıcının talep ettiğinden daha fazla konfor özelliği sunmayı amaçlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir